Duyurular
Görsel Duyuru Başık / Tarih / Özet
13.11.2018/06:08
PSİKOMOTOR EGZERSİZ PARKURLARIMIZ
Psikomotor Egzersiz parkurlarımız kalp, akciğer, dolaşım sisteminin gelişimini etkiler. Maksimal oksijen kapasitemize çıkmamıza yardımcı olur. Dayanıklılığı geliştirir. Devamlı yüklenme yada  yaygın interval yöntem ile aktivitede sürekliliği ön planda tutup sporcuların devamlı ve durmadan hareket halinde olmasını sağlıyoruz. Bu egzersizleri yaparken yanındaki kişi ile konuşabilecek bir düzeyde kalabilmesine özen gösteriyoruz. Böylece ne aşırı yüklenmiş ne de yapabileceğinden daha azına izin vermemiş oluyoruz. 
05.11.2018/13:35
PSİKOMOTOR EGZERSİZ PARKURLARI
Çocuklarımız 15 istasyonlu parkurları başarıyla tamamlayabildiler.
Kaba motor, ince motor, planlama, işitsel parkur, dikkat, denge, organizasyon, kuvvet, esneklik, el göz koordinasyonu, postür düzeltme çalışmaları yanısıra bu çalışmaları arkadaşları ile birlikte  bu egzersizleri çalışmaları sosyalleşmelerine ayrıca katkı sağlamaktadır.
21.10.2018/20:12
VOLEYBOL ÖĞRENİYORUM
İed welness sporcuları voleybol çalışması
Voleybol antrenörümüzün branş çalışması ve yetenekli öğrencimiz her şeyi çok çabuk öğreniyor.
08.10.2018/05:46
IED Wellness Sporcularının Atletizm Antremanları Devam Ediyor.
21.09.2018/08:54
Wellness Spor Merkezi sporcuları atletizm çalışmalarına başladılar
01.09.2018/13:33
ÇİÇEKLERİMİZİ TAZELEDİK
İed wellness sporcuları antrenörleri ile birlikte çiçeklerin topraklarını tazelediler. Saksılardaki toprakları havalandırdılar. Yeni ektikleri çiçeklerinin can sularını verdiler.
Yaşayarak yaparak öğrenen ekip.
Doğada toprağa dokunan, yaprağa dokunan havadaki çiçek kokusunu, toprak kokusunu alan ekip.
Hayatın her alanındayız.
#iedwelnessspor #yaparakyaşayaraköğreniyoruz
25.07.2018/13:34
İED WELLNESS SPOR MERKEZİ SPORCULARI
Çocuklarımızın hayatında spor eğlenmek, arkadaş olmak, becerilerini geliştirmek, formda kalmak ve bir takımın parçası olmak için gereklidir. Rekabet, çocukların spor yapmasının ana ya da tek nedeni değildir. Çocuklarımızın her gün en az bir saat orta şiddetli fiziksel aktiviteye sahip olması için programlarımızı düzenliyoruz.
02.05.2018/08:07
SPOR BECERİLERİNİ GELİŞTİRMEK İÇİN BAHÇE PARKURLARIMIZ HAZIR
IED Wellness Spor Merkezi ÇORLU
BİREYSEL SPOR EĞİTİMİ
TEMEL SPOR BECERİLERİ
KOORDİNASYON BECERİLERİ
VÜCÜT FARKINDALIĞI
MASA TENİSİ
YÜZME
JİMNASTİK
ATLETİZİM
BİSİKLET
KİLO KONTROLÜ
19.04.2018/07:51
MASA TENİSİ TURNUVASINA KATILDIK
OTİZM IED Wellness Spor Merkezi'nin düzenlediği masa tenisi turnuvasına katıldık. Öğrencimizi kutluyoruz.
27.01.2018/20:35
IED Wellness Spor Merkezi Dağcılık ve Doğa Sporları Ekibi
14.01.2018/17:51
Sihirbaz Filiz Kömür'ü Kurumumuzda Ağırladık
Bugün sihirbaz Filiz Kömür'ü kurumumuzda ağırladık, muhteşem gösterisi ile çocuklarımız çok mutlu oldular. Gösteriyi organize eden öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Misafirlerimiz vardı; Ekin kreş, IED Wellness Spor Merkezi sporcuları ve antrenörleri, Brainfit Çorlu çalışanları. Her birimiz için keyifli bir gün oldu.
27.12.2017/09:15
HASTANE KORKUSU İLE NASIL BAŞ EDİLİR
Wellness Spor Merkezi Özel çocuklarımız bebeklik ve çocukluk dönemlerinde yoğun olarak hastanelere ebeveynleri tarafından götürülmekte. Bu dönemler de çeşitli travmalara maruz kalmaktalar ve bundan sebeptir ki hastaneleri sevmez ve problem davranışlarının üst düzeye çıktığı mekanlar haline gelmiştir hastaneler. Bugünkü çalışmamız da ameliyat olan arkadaşlarını ziyaret çerçevesinde çeşitli kazanımlar hedefliyoruz. Bu kazanımlar ve yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz: 1-ilk etapta hastaneye neden gidileceği ve onunla ilgili olmadığını öğrenci bilmeli. 2-Hastaneye giderken hastaneyle ilgili olumlu girdiler verilmeli. Örnek hastane kafeteryası 3-Hastaneye vardığımızda kapıda karşılayan hastane çalışanlarının güler yüzlü olması ilgilenmesi pozitif hava yaratacaktır , bu davranış çocuğumuzun güven duyması açısından önemli. 4-Arkadaşını gördüğü anda herkesin normal ve güler yüzlü olması bunun gayet normal bir şey olduğunu ona gösterecek ve daha rahat olmasını sağlayacaktır. 5-Bu ziyaret ona güven aşılayacaktır örnek teşkil edecektir. 6-Öğrencimizle ilgili hastanede ne hedefliyorsak yaşam liderleri model olacaktır. Örnek kan alma , iğne yapılması v.s 7-Diğer hedeflerde olduğu gibi bu dersimizde de olay yerinden ayrılırken mutlu ve başarmış bir şekilde ayrılması en önemli kriterlerdendir.7-Hedef ilk seferlerde başarılamayanilir fakat her hedefi basamaklandırırsanız önemli yol alacaksınızdır. 8-Hedef tamamlandıktan sonra yine başladığımız yere dönüp kafeteryaya inip ödüllendirmeyi asla unutmayın ki diğer derse hazırlık olsun motive olsun ve ön yargılarından kurtarmak için önemli bir basamaktır. 9-Dönüş yolunda da motive edici aferin başardın , harikasın gibi sözel pekiştireçleri kullanmayı asla unutmayalım. NOT: Bu dersi yapmadan önce hastanede kimlerle karşılaşacak , daha önceden gidip hedeflerimizi öğrencimizi anlatmayı asla unutmayalım ki bir daha başka bir olumsuz durum yaşamasın ve hedefimizi rahat bir şekilde gerçekleştirelim.
İrfan Taner Wellness Spor Merkezi
27.12.2017/09:06
IED Wellness Spor Merkezi MEKTEBİM OKULLARI KAYNAŞTIRMA ÇALIŞMASI
Bugün ki etkinliğimiz, Mektebim Çorlu İlköğretim okulu öğrencilerinin spor programına dahil olup hep beraber spor yapmak ve hep beraber yemek yiyerek, bazı gündelik yaşam becerilerini beraberce öğrenmek ve öğretmek.
Bu etkinlikteki amaç, yöntem ve kazanımları sıralayacak olursak.
AMAÇ:
  1. Çocuklarımızın gelişimini farklı bir ortamda gözlemlemek.
  2. En büyük problemimiz olan iletişim eksikliğini minimuma indirmek ve bu yolda nasıl davranmaları gerektiğini yaşayarak sahanın içinde çocuklarımıza öğretmek.
  3. Normal gelişim gösteren çocuklarla kaynaştırma eğitimi yapıp grupça nasıl hareket edileceğini göstermek.
  4. Çocuklarımız normal gelişim gösteren çocukların yaptığı etkinlik ve yaşam becerilerini problemsiz yapıp özgüvenlerini üst seviyelere çıkarmak.
  5. 5- Çocuklarımızın belli rutinlerinin değişikliğe uğrayacağını hayatın her an farklı seyredebileceğini göstermek.
  6. Farklı mekanlarda, farklı kişilerle , farklı mataryallerle , farklı hareketleri ve becerileri yapmayı öğrenmek.
  7. Normal gelişim gösteren çocuklarla yemekhanede hep beraber yemek yiyip ve o ortamın yemek düzeni ve kurallarına uyarak her ortamın kendine özgü kurallarının olduğunu çocuklarımıza yaşayarak öğretmek. 9-Bizim çocuklarımızın normal gelişim gösteren çocuklara kendilerini tanıtmaları ve hayatın her anını paylaşabilecekleri farkındalığını sağlamak
YÖNTEM:
  1. Gidilecek olan mekanı önceden gidip görmek.
  2. Hangi etkinliklerin yapılacağını kararlaştırmak
  3. Kimlerle bir araya gelinecekse onları önceden bilgilendirmek. 4- Gitmeden önce çocuklarımıza etkinliği anlatmak (sevecen güzel bir dille)
KAZANIMLAR: Normal gelişim gösteren çocuklar ve bizim çocuklarımız hep beraber paylaşımlarda bulunarak her iki tarafında hayatlarında büyük deneyim kazanmalarına sebep oldu. Amaç kısmında yazmış olduğumuz tüm hedeflere ulaştık. Çocuklarımız daha rahat , korku kaygı taşımadan iletişime geçebileceklerinin farkına vardı. Normal gelişim gösteren çocuklar da hiç bilmedikleri tanımadıkları abi ve arkadaşlarıyla kaliteli zaman geçirmenin hazzına vararak ön yargılarından uzaklaştılar. Bize bu ortam ve şartları sunan Mektebim ilk öğretim okulu beden eğitimi öğretmenleri ve idarecilerine sonsuz teşekkürler. Diğer bir etkinlikte görüşmek üzere
08.12.2017/22:17
Bir öğrenci sunumunu daha gerçekleştirdik.
Temel spor becerisi, Koordinasyon, Jimnastik, Fitness, Masa Tenisi, Basketbol, Yüzme çalışmaları yaptığımız öğrencimizin spor becerilerindeki ilerlemesi hem ailemizin hem de tüm öğretmenlerimizin yüzünü güldürdü. Özellikle annemiz tüm çalışmalarımızın her aşamasında öğretmenlerine destek oldu. Aile işbirliğiyle yapılan çalışmaların nasıl kısa sürede başarıya götürebileceğini gösterdiği için IED Wellness Spor Merkezi olarak annemize ayrıca teşekkür ediyoruz.
Tüm ekibe bu güzel çalışma için teşekkür ediyoruz.
26.09.2017/13:42
IED Wellness Spor Merkezi Açılışı
Gençlik ve Spor Bakanlıgı, Herkes İçin Spor Federasyonuna bağlı IED Wellness Spor Merkezi spor merkezi Açılışımıza Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa GÜÇLÜ, Çorlu Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Serdar Nuri AKÇAL , Çorlu Kültür ve Sanat Derneği üyeleri, Selda Er, Uğur Şimşekkaya, Yürüyen Ayaklar, Gilcan Mete Delibay, Nabi Cücük, Nevin Köylü, TC Nesrin Yurdakul Erdal Kocaman, Bedri Selvi, Sabahat Sebahat Tabak, Serkan Baytan, Mehmet Baytan, Erkan Yamak, Cansen Mehmet Kuleci, Emre Sandıkçı, Niyazi Ayhan Yavuz, Ebru Tospacı, Doğa Özel Eğitim ve Rehabilitasyon, Havuzlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon, Mehmet Sarı, Mehmet Uzut, Hamdiye Yurdan, Kemal İnan ve Celal İnan, Veli İnan, Mithat Saydan, Adnan Saydan, Yılmaz Güleç ve sevgili eşleri,Aysel Ergüney, Tuğba Şimşek, Nuran Saraç,Dr Mustafa Nurhan Turan Saraç, Mustafa Saraç, Mert TeIekom, Yıldırım Parke, Kemal Yıldırım, Ekin Kreş, Alev Ateş Türk, Avrupa Yakası Gazetesi, Tayfun Tospacı, İsmail İsmail Fındık, Yavuz Fındık, Yasemin Ayyuksel, Çorlu Devlet Hastanesi çalışma arkadaşlarım, Büyük İstanbul Laboratuvarı, Özlem Mekik, Şaduman Dönertaş Çavuş, Bahriye Kulaksiz ve birçok velimiz katılım gösterdi. Geceye renk katan (GRUP VETERANLAR) Dr Erkan YAMAK, İsmail YÖRÜKOĞLU,Ve Tolga YILMAZ'a Gönulleri Bizlerle Olan Metin SAYAN, Enis GÖREN,Haldun ÖZBATUR'a Sonsuz teşekkür ediyoruz.Mavi Mutfak, Gülbin Pekel muhteşem pastaları ile çocuklarımızın ağızlarını tatlandırdılar. Sevgili öğretmenlerimizin ve eşlerinin hazırladığı ikramlıklar için tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Tüm etkinlik boyunca fotoğraf çeken İlkay Şal öğretmenimize ve fotoğraflarını bizimle paylaşan Nabi Cücük e tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. IED Wellness Sağlık ve Yaşam Merkezi'nin tanıtımı, kurucumuz Dr. Gülçin BABAOĞLU tarafından yapıldı. Uzun süredir temel spor becerileri, koordinasyon becerileri ve vücut farkındalığı odaklı masa tenisi, jimnastik, atletizm çalışmalarıyla bireysel spor eğitimi sağlayan IED Wellness Spor Merkezi, Wellness Sağlık ve Yaşam Merkezi'yle de birleşerek daha geniş kitlelere hitap etme amacında. Bireyin yaşamındaki her alanda iyi olma hali anlamına gelen ''wellness'' kavramından doğan merkez, insanın hayatı boyunca sürekli içinde bulunduğu sekiz alan olan fiziksel, duygusal, sosyal, ruhsal, çevresel, bilişsel, mesleki ve ekonomik alana odaklanıyor. Bu doğrultuda kişi, süreç başında değerlendirmeden geçerek bu sekiz alana yönelik arttırılması gereken yönlerini keşfederek bireye özel hazırlanacak programlar sayesinde daha sağlıklı, daha planlı ve daha kontrollü bir yaşam geçirme fırsatı elde ediyor. IED Wellness Spor Merkezi bünyesinde wellness,jimnastik,pilates,fitness antrenörleri çalışmakta. Merkez 3 yaş ve üstü sporculara ve antrenör eşliğinde spor yapmak isteyenlere hizmet vermektedir. 0530 561 02 60